Täidlased, kõrged, esileküündivad põsed on noorusele omane joon. Põskedele annab mahtu peamiselt nahaalune rasvkiht ning selles alas olevad elastsed pinguldatud lihaskiud ja kõõlused. Eaga nõrgeneb kollageenmaatriks ning põsesarnade ja põskede pehmed koed vajuvad alla.

 

Esimesed vananemise märgid

 

See on nii mõnelegi üle 35 aasta vanustele naistele tuttav pilt: nägu paistab vedi väsinuna, justkui oleks naine magamata. Silmade all on kotid ja sügavad nasolakrimaalsed vaod, nina ja suunurkade vahelised kurrud on muutunud tugevamataks, näokontuur on kaotanud oma selgepiirilisuse ja põsed on veidi alla vajunud. Nõustamisel aga ütleb ilukirurg, et iluoperatsiooni aeg ei ole veel kätte jõudnud.

 

Näopinguldus ja fillerid

 

Kõige parem viis näo noorus taastada on tõsta põsed vertikaalselt üles. Traditsiooniline näopinguldus töötab suurepäraselt näo alumise kolmandiku ja kaela pinguldamiseks. Kuid kudede pingutusvektor on näo klassikalise pinguldamise korral väheefektiivne – seda just katsel tagastada põskedele maht ja nooruslik, kõrge asetsemine. Sel juhul annavad suurepärase tulemuse naha täiteained ehk fillerid, mis lisavad mahtu sinna, kust see on kadunud.

 

Milliseid probleeme lahendab näo keskmise osa lifting (tõstmine)?

 

Patsiendid pöörduvad Silkiway kliinikusse järgmiste probleemidega:

 

  1. Sissevajunud lamedad põsed.
  2. Nasolakrimaalsed vaod.
  3. Väljendunud nasolabiaalne kolmnurk.
  4. Silma välisnurkade allavaje.
  5. Selgepiirilised kotid silmade all.
  6. Põskede pehmete kudede allavaje.
  7. Orbiidi äärte skeletiseerimine.
  8. Naha turgori ja elastsuse kadu.

 

Protseduur on kiire ja ohutu, tulemus säilib kuni 2 aastat