Mitte-kirurgiline rinoplastika – nina korrigeerimine skalpelli ja anesteesiata

 

Rinoplastika on üks levinumaid kosmeetilise kirurgia protseduure. Samal ajal loetakse seda ka üheks kõige raskemaks. See on tingitud nina anatoomilisest struktuurist ja asjaolust, et operatsioon peab hingamisfunktsiooni täielikult säilitama või parandama. Kui kirurgilise sekkumise kasuks on raske otsustada, siis võib olukorra päästa süstipõhine metoodika, kasutades täiteaineid ehk fillereid.

 

Rinoplastika olemus ja näidustused

 

Mittekirurgilise rinoplastika eesmärgiks on nina kuju stabiilne, kuid ajutine korrigeerimine. Selle abil saab nina sirgendada ning liigseid muhke ja lohke eemaldada. Kuid nina vähendada või näo seda osa kardinaalselt muuta mitte-kirurgilise korrigeerimisega ei saa.

 

Rinoplastika meetod

 

Sisuliselt on meetod väga lihtne: probleemses alas viiakse naha alla teatud täiteaineid – fillereid, mis toimivad omamoodi implantaatidena. Süsti maht ja asukoht sõltuvad ülesandest – kas nina korrektsioon peab olema oluline või vähemärgatav?

 

Peamised näidustused

 

Nina korrigeerimine ilma kirurgilise sekkumiseta

Peamised näidustused sellisele sekkumisele on:

 

  1. nina asümmeetriline kuju,
  2. nina sisselangemine, muhud, lohud,
  3. ninaotsa defektide korrigeerimine,
  4. kühm ninaseljal või lame ninaselg,
  5. nina rekonstrueerimine pärast vigastusi,
  6. nina operatsioonijärgsete defektide korrigeerimine,
  7. naha lõtvus ja vajumine.

 

Taastumisaeg on kiire – juba järgmisel päeval saate tavaellu naasta. Rinoplastika lõplik efekt aga on näha 3–4 päeva pärast. Harvadel juhtudel võivad tekkida väikesed tüsistused nagu verevalumid või kohalik turse sekkumise alas. Kuid need kaovad kiiresti – vajaduseta kasutada mingeid ravivahendeid või füsioteraapiat.